• Dolar
  32.949
 • Euro
  35.822
 • Ç.Altın
  4.228
 • Altın
  2.549
KIRIKKALE
32°
03:7

İkindi'ye Kalan Süre

"Organlarınız toprak olmasın, başka bedenlerde can olsun"

Kırıkkale Sağlık Müdürü Ağırtaş: "Organlarınız toprak olmasın, başka bedenlerde can olsun"


Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, "Unutulmamalıdır ki; organa ihtiyaç duyma ihtimalimiz organ bağışında bulunma ihtimalimizden daha yüksektir. Organlarınız toprak olmasın, başka bedenlerde can olsun" dedi.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, okullarda ve kamu kurumlarında organ bağışı hakkında farkındalığı arttırmak için çeşitli eğitimler verildiğini söyledi.

Organ nakli; görevini yerine getiremeyecek kadar hasta olan organın yerine yenisi ile değiştirilmesi işlemidir ve canlıdan canlıya ve kadavradan canlıya olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilir. Ülkemizde canlıdan canlıya olan organ nakli daha yaygın olmakla birlikte özellikle orta ve İç Anadolu’da ne yazık ki kadavradan bağış istenilen seviyede değildir.

3-9 Kasım tarihinin Organ Bağış Haftası olarak kutlandığını ifade eden Ağırtaş, "Biz de okullarda ve kamu kurumlarında organ bağışı hakkında farkındalığı arttırmak amacıyla çeşitli eğitimler gerçekleştirdik ve halka açık yerlerde stant çalışmaları düzenledik. Organ bağışı konusu bir hafta ile sınırlandırılamayacak kadar önemli olduğundan, çalışmalarımızı tüm yıla yayarak devam etmekteyiz. Unutulmamalıdır ki; organa ihtiyaç duyma ihtimalimiz organ bağışında bulunma ihtimalimizden daha yüksektir. Organlarınız toprak olmasın, başka bedenlerde can olsun" dedi.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'den deprem bölgesine destek:

İlginizi Çekebilir

KOYUNCU’nun Z RAPORU

İlginizi Çekebilir

Yeniden Refah Partisi’nin Kırıkkale adayı Tekinay oldu

Haber Yorumları

Yorum Yaz

74021

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#