• Dolar
  32.240
 • Euro
  35.009
 • Ç.Altın
  4.006
 • Altın
  2.418
KIRIKKALE
22°
00:31

Akşam'a Kalan Süre

İçişleri Bakanlığı Kırıkkale’de personel alacak

İçişleri Bakanlığı, Kırıkkale de dahil olmak üzere Türkiye genelinde bin 608 personel alacağını duyurdu.


İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında çalıştırılmak üzere Türkiye genelinde toplamda bin 608 personel alacağını duyurdu. Bu personellerden 5’inin ise Kırıkkale’de alınacağı belirtildi. Kırıkkale’de alınacak personellerin kadro dağılımı ise şöyle, 1 lisans mezunu büro personeli, 2 ön lisans mezunu büro personeli, 1 Ön Lisans ÇMH bölümü mezunu çağı karşılama personeli ve 1 temizlik görevlisi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alımına ilişkin sözlü sınav duyurusu metninde şu ifadeler yer aldı; “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1/a ve Ek-l/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen toplam 1608 boş pozisyon unvanları için personel alımı yapılacaktır. ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla, adayların tercih sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının en fazla 4 katı aday değerlendirilmeye alınacaktır.

Öte yandan ilana ilişkin tüm detaylar, kamuilan.sbb.gov.tr adresinde yayımlandı.

 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’nin yeni Valisi belli oldu

İlginizi Çekebilir

iki otomobil çarpıştı: 5 yaralı

İlginizi Çekebilir

Sinerji savunmaya AR-GE merkezi belgesi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

44859

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#