• Dolar
  32.788
 • Euro
  35.160
 • Ç.Altın
  3.981
 • Altın
  2.459
KIRIKKALE
33°
01:20

İkindi'ye Kalan Süre

MHP Türkiye’nin sigortasıdır

Milliyetçi Hareket Partisi, yeni oluşturulan parti yönetimiyle basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. MHP heyeti, 2023 seçimlerinde merkez dahil bütün ilçe belediyelerini almak için çalışacakları mesajını verdi.


Son günlerde siyasi hareketliliğin yaşandığı MHP’de, eski il başkanı Erdal Baloğlu’nun görevden alınmasının ardından Milletvekili Av. Halil Öztürk parti yönetimini bir araya getirdi. İl Başkanı Av. Murat Abalı, merkez ilçe başkanı Faruk Akbulut, ilçe belediye başkanları, merkez ilçe başkanları ve parti yönetimi basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Birlik ve beraberliğin sergilendiği toplantıda 2023 yılında yapılacak olan seçim kapsamında çalışmaların hızlı şekilde devam edeceği belirtildi. Milletvekili Öztürk ve parti teşkilatının da katıldığı toplantıda birlik ve beraberlik sergilendi. 
Kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakacaklarını belirten Başkan Abalı, “Sayın Bilge Başkanım Devlet Bahçeli bey tarafından bu kutsal göreve atandım. Yeni bir kan, yeni bir heyecanla çiçeği burnunda başkan olarak şunu söyleyebilirim, kırgınlıkları bir kenara bırakacağız. Kırıkkale’nin her kesimine hitap eden çok değerli insanlarla yola çıktık. Pati binamız insanlarla dolup taştı. Bu insanların bazıları partililer ama bazıları partimizden olmayan insanlar. Yeni insanlar parti binamıza geliyor, bu da demektir ki doğru yoldayız.” dedi.

Kırıkkale’nin evladı olduğunu belirten Abalı, “Ben Kırıkkale’nin evladıyım. Rahmetli dedem, rahmetli babam buradaydı. Ben Kırıkkale’nin çay ocağında çay içtim, dönercisinde döner yedim, halı sahasında maç yaptım. Her zaman buradaydım. Benim Kırıkkaleliler olan bağım gönül bağı.” ifadelerini kullandı. MHP içerisinde kadınların varlığına dikkat çeken ve kadınların başarılarından bahseden Abalı, “Devletin temeli ailedir, ailenin temeli ise kadındır. MHP bir ailedir. Bu büyük ailenin temelini de kadınlar oluşturuyor. Kadınlar olmadan MHP olamaz.” dedi.

Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk de göreve yeni atanan Abalı ve MHP ile ilgili açıklamalarda bulundu. MHP’nin şahlanışa geçeceğini belirten Öztürk, “Burası MHP’nin çekirdeğinin daha çekirdeğidir. MHP bundan sonra şahlanışa geçecektir. MHP bugün hem Kırıkkale’de hem de Türkiye’de oldukça güçlüdür.” dedi. MHP’nin yeni yönetim anlayışı ile ilgili konuşan Milletvekili Öztürk, “MHP bundan sonraki yeni yeni yönetim anlayışıyla, etkinlikten etkinliğe koşacak. MHP’yi bundan sonra çok daha sık göreceksiniz. Dava büyüklerimiz ve gençlerimizle birlikte geçmişten geleceğe bir hareket gerçekleştireceğiz.” dedi.

2023 seçimleri için çalışmaların devam ettiğini belirten Milletvekili Halil Öztürk, “2023’te MHP’yi Kırıkkale’de ilk sıraya taşıyacağız. Merkez belediye dahil olmak üzere Kırıkkale’deki tüm ilçe belediyelerini kazanacağız.” dedi. Cumhur İttifak’ının seçimi kazanmasının çok önemli olduğunu dile getiren Öztürk, “2023, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı. 2023’te Cumhur İttifakı’nın kazanmasıyla birlikte Türkiye kazanacak. Türkiye, 2053 ve 2073 sürecinde de süper güç hedefine ilerleyecek. MHP, Türk Devleti’nin garantisidir. Türk Devleti’nin emniyet sibobu olmaya devam devam edeceğiz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Abalı dedikodulara cevap verdi! “İlçelerde görevden almalar olmayacak”

İlginizi Çekebilir

MHP Türkiye’nin sigortasıdır

Haber Yorumları

Yorum Yaz

98870

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#