• Dolar
  31.338
 • Euro
  33.909
 • Ç.Altın
  3.478
 • Altın
  2.066
KIRIKKALE
18°
02:18

İkindi'ye Kalan Süre

Kırıkkale’de kanser taraması yapıldı

Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Millet Bahçesi'nde düzenlenen etkinlikte sağlık çalışanları, piknik alanındaki kadınlara meme kanseri ve erken tanının önemi anlattı.


Ardından mobil araçta kadınlara kanser taraması yapıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, gazetecilere, meme kanserinde erken tanı ve teşhisin büyük önem taşıdığını söyledi. Meme kanserine yönelik aile sağlığı merkezleri, sağlıklı hayat merkezleri ve mobil araçlarla vatandaşlara ücretsiz hizmet verildiğini aktaran Ağırtaş, şöyle konuştu: "Kanser tarama aracımızla köylerimize ve ilçelerimize hizmet götürmeye devam ediyoruz. Taramalarda aldığımız sonuçların ardından şüphelendiğimiz kişileri hastanelerimize yönlendirerek tedavi görmelerini sağlıyoruz.

20 yaş üstü kadınların her ay düzenli olarak meme muayenelerini yapmaları gerekiyor. Bu konuda bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Onun haricinde 40-69 yaş arası kadınlara da yine 2 yılda bir mamografi çektirmelerini öneriyoruz.

Bu tarz taramalar için tüm vatandaşlarımızı sağlıklı hayat merkezlerimize davet ediyoruz."

Ağırtaş, Millet Bahçesi'nde de vatandaşlarla birlikte olduklarını belirterek, ekim ayı içerisinde meme kanserine yönelik tanıtıcı ve bilgilendirici faaliyet yürüttüklerini kaydetti.

İlginizi Çekebilir

BELEDİYE'DEN YENİ YÜRÜYÜŞ YOLU

İlginizi Çekebilir

Dedelioğlu seçim irtibat bürosunu açtı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de çeşitli suçlardan aranan şüpheliler yakalandı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

61073

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#