• Dolar
  32.527
 • Euro
  34.799
 • Ç.Altın
  4.086
 • Altın
  2.433
KIRIKKALE
26°
00:33

Akşam'a Kalan Süre

Kırıkkale UMKE ATAK Etkin Rol Alacak

Sağlık Bakanlığı talimatı ile Kırıkkale Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı 12 kişilik UMKE personelimiz, Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü ile Bingöl AFAD Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen UMKE ATAK eğitimine katıldı.


5 GÜN EĞİTİM VERİLDİ

Teorik ve pratik olarak verilen 5 günlük eğitimde Arama Kurtarma Eğitimi başta olmak üzere birçok konuda bilgi verildi. Gönüllü sağlık çalışanları tarafından oluşturulan UMKE ATAK; arama kurtarma faaliyeti yaparak, ulusal ve uluslararası hali hazırda hizmette bulunan UMKE çatısı altında kuruldu. Daha önce arama kurtarma fonksiyonu olmayan, sadece medikal yardım amaçlı hizmette bulunan UMKE ekipleri verilen ATAK eğitimleriyle birlikte arama kurtarma faaliyetine katılarak ihtiyaç sahiplerine daha donanımlı bir hizmet sunacak. AFAD ile koordineli olarak görev yapacak UMKE ATAK timleri, almış oldukları eğitim sonrasında ulusal veya uluslararası olası bir afet durumunda görev alacaklar. 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Bu kapsamda ilimiz UMKE personelimizin de içerisinde bulunduğu Kırşehir ve Yozgat illerinden oluşan toplam 30 kişilik 28. Bölge UMKE timleri, Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü ve Bingöl AFAD Müdürlüğünce gerçekleştirilen UMKE ATAK eğitimlerine katıldı. 5 gün süren teorik ve pratik olarak gerçekleştirilen eğitimlerde personellere Enkazda Kişi Arama ve Kurtarma, Toplu Trafik Kazalarında Araç İçi Arama Kurtarma, Çığda Arama Kurtarma, Selde Arama Kurtarma, KBRN Arama Kurtarma gibi çeşitli konularında eğitim verildi. İlimiz ve bölge illerimiz UMKE personellerine yönelik yapılan UMKE ATAK eğitimleri bakanlık koordinasyonunda ilerleyen günlerde devam edecektir. 

İlginizi Çekebilir

BARAN’DAN EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI

İlginizi Çekebilir

2 OTOMOBİL ÇARPIŞTI 3 YARALI

İlginizi Çekebilir

KIRIKKALE, SAĞLIKTA GELECEĞİN TEKNOLOJİSİYLE TANIŞIYOR

Haber Yorumları

Yorum Yaz

92846

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#