• Dolar
  31.651
 • Euro
  34.416
 • Ç.Altın
  3.731
 • Altın
  2.165
KIRIKKALE
13°
01:27

Akşam'a Kalan Süre

Kırıkkale tarihinde bir ilk olacak

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas Kırıkkalelilere festival müjdesi verdi. 'Kırıkkale Fest' adıyla Kırıkkale kültür ve geleneklerinin de yaşatılacağı geniş kapsamlı bir festival organize edilecek.


Dinek Dağı’nın turizm potansiyelini canlandırmak ve Kırıkkale’yi tanıtmak adına organize edilecek bu festivalde, Kırgız Büyükelçisi’nin katılımıyla Manas Destanı canlandırılacak. Yaz aylarında yapılması planlanan festival 4 gün sürecek ve her günü dolu dolu geçecek. Kitap, doğa, kültür, tarih konularında farklı etkinliklerle hem Kırıkkale tanıtılacak, hem de Kırıkkale ekonomisine katkı sağlanacak. Kırıkkale Valiliği’nin organize edeceği festival için kamu kaynağı harcanmayacak. Masraflar tamamıyla kentte faaliyet gösteren üretim firmaları ve Kırıkkaleli iş insanlarının sponsorluğuyla karşılanacak, Ayrıca Festival alanında oluşturulacak stantlar esnaflara ücretsiz tahsis edilerek, satış yapmaları sağlanacak

 KAMU KAYNAĞI KULLANILMADAN SPONSORLARIN KATKISI İLE YAPILACAK

Erzincan Valiliği sırasında aynı festivali Erzincan’da da düzenlediklerini belirten Vali Mehmet Makas, “Amacımız Kırıkkale'yi tanıtmak, bozlak kültürünü yaşatmak olacak. Bu sebeple devlet üst düzeyini de buraya davet edeceğiz. Aynısını geçtiğimiz yıllarda Erzincan'da da yaptık. Solo Türk uçuşlarından, yamaç paraşütüne, raftingden, bisiklet sporlarına, fotoğrafçılıktan, kitap fuarına kadar birçok farklı konuda etkinlikler yapmıştık. Kırıkkalemizde de buna benzer bir festival planlıyoruz. Paydaşlarımızla üçüncü toplantıyı gerçekleştirdik. Hiçbir kamu kaynağı kullanmadan tamamıyla sponsorlarımızın katkısı ile bu festivali yapacağız” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

ORMANLARA GİRİŞ YASAKLANDI

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de "Gaziler Günü" kutlandı

İlginizi Çekebilir

Bakanlık 602 personel alacak!

Haber Yorumları

Yorum Yaz

32207

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#