• Dolar
  32.239
 • Euro
  34.971
 • Ç.Altın
  4.006
 • Altın
  2.419
KIRIKKALE
22°
00:9

Akşam'a Kalan Süre

2024-KPSS Lisans başvuruları başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2024-Kamu Personel Seçme Sınavı Lisans başvurularının detaylarını duyurdu. İşte detaylar...


Genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi ve öğretmenlik alan bilgisi oturumları için başvurular 3-15 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Ayrıca, din hizmetleri alan bilgisi testi için başvurular ise 9-15 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Sınav tarihleri de belirlendi. Genel yetenek-genel kültür oturumu ve eğitim bilimleri oturumu 14 Temmuz'da gerçekleştirilecek. Alan bilgisi oturumları ise 20-21 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı öğretmen adayları için öğretmenlik alan bilgisi oturumu ise 4 Ağustos'ta gerçekleşecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev almak isteyenlerin katılacağı din hizmetleri alan bilgisi testi ise 22 Eylül'de yapılacak.

Tüm adayların, 14 Temmuz'daki sabah oturumuna katılması zorunlu olacak. Diğer oturumlara katılım ise adayların tercihine bırakılacak.

Başvurular, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, ÖSYM'nin resmi web sitesi olan "https://ais.osym.gov.tr" adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilecek.

İlginizi Çekebilir

Yaşanılabilir bir Kırıkkale istiyoruz

İlginizi Çekebilir

8 başlıkta AK Parti'nin seçim beyannamesi

İlginizi Çekebilir

Keskin’de hummalı çalışma! Başkan kolları sıvadı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

37132

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#