• Dolar
  31.338
 • Euro
  33.937
 • Ç.Altın
  3.478
 • Altın
  2.070
KIRIKKALE
18°
01:50

İkindi'ye Kalan Süre

Yüzlerce çocuk katıldı: Uçurtma şenliğinden renkli görüntüler

.


Kırıkkale’de ormanlık alanda düzenlenen etkinlikte, çocukların uçurtma şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Uçurtmalarını uçuramayan bazı çocuklara da jandarma yardımcı oldu.
Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bağımlılığa dikkat çekmek uçurtma şenliği düzenlendi. Şenliğine katılan çocuklar, öğretmenleri ve aileleri ile birlikte yaptıkları uçurtmaları uçurdu. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Kırıkkale’nin semaları uçurtmalarla renklendi. Çocuklar ormandaki açık alanda uçurtmalarını uçururken bazılarına da bölgede bulunan jandarma ekipleri yardımcı oldu. Çocuklar uçurtmasını metrelerce yükseğe uçurmasıyla büyük sevinç yaşadı.
6. sınıf öğrencisi Burak Ramazan Cesur, “Çok eğlenceli burada yüzlerce çocuk var. Burada çocuklar eğlenmeye geliyor. Özgür bir şekilde oynuyoruz burada. Çok eğlenceli bir ortam burası” dedi.
Nezahat Bakır ise “Çok güzel bir ortam. Halk eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz böyle bir ortamı bizlere sağladığı için. Yıllardır uçurmadığımız uçurtmaları şimdi uçurmaya çalışıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Ulusoy, valilik çalışanlarını ziyaret etti

İlginizi Çekebilir

Egzoz muayenesi yaptırmayanlar dikkat: Otomatik ceza kesilecek

İlginizi Çekebilir

Kılıçlar soğanı istihdama katkı sağlıyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

15138

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#