• Dolar
  32.239
 • Euro
  34.972
 • Ç.Altın
  4.006
 • Altın
  2.419
KIRIKKALE
22°
01:23

Yatsı'ya Kalan Süre

Vatandaşlar Filistin için toplandı

Kırıkkale'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Filistin'deki zulme karşı bir araya geldi.


Etkinlikte, Filistin'e destek gösterisi yapıldı ve 14 Mayıs'ın bundan sonra "Filistin Soykırım Günü" olarak kabul edilmesi talep edildi.

Türk bayrakları ve İsrail aleyhine sloganlarla donatılmış pankartlarla meydana gelen kalabalık, Filistin'deki vahşetin son bulması için bir araya geldi. Dualarla ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle destek gösterisinde bulunan vatandaşlar, Filistin halkının yanında olduklarını bir kez daha gösterdi.

14 MAYIS "FİLİSTİN SOYKIRIM GÜNÜ" İLAN EDİLSİN

İkra Vakfı Genel Başkanı Mustafa İşler, yapılan basın açıklamasında, "İlk kıblemiz Mescid-i Aksa için, Kudüs için, bombardıman altındaki Gazze için buradayız. Gazze İslam'ın son kalesi olduğu için buradayız. Vurulan, yıkılan hastanelerdeki bebekler için buradayız." ifadelerini kullandı.

Sivil toplum kuruluşları adına konuşan İşler, İsrail'in saldırgan politikalarını lanetleyerek, Filistin halkının haklı mücadelesine destek vermenin önemine vurgu yaptı. İsrail'in kuruluş günü olan 14 Mayıs'ın artık "Filistin Soykırım Günü" olarak anılmasını talep eden İşler, bu çağrının dünya geneline yapıldığını belirtti.

Basın açıklamasının ardından bir vatandaşın İsrail aleyhine okuduğu şiirle etkinlik son buldu.

İlginizi Çekebilir

Can dostlar için doğaya yem bırakıldı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Valiliği uyardı!:

İlginizi Çekebilir

“Türk Metal Üyesi yine kazanacak”

Haber Yorumları

Yorum Yaz

26807

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#