• Dolar
  31.343
 • Euro
  33.951
 • Ç.Altın
  3.488
 • Altın
  2.070
KIRIKKALE
18°
01:14

İkindi'ye Kalan Süre

Uluslararası Road Race yarışları Kırıkkale'de start aldı

Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonunca düzenlenen "Road Race Kırıkkale 2.2" bisiklet yarışı, "elit erkekler" 142 kilometre etabıyla başladı.


TARİHİ GÜZELLİKLER TANITILIYOR 
Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Millet Bahçesi önünden başlayan yarış öncesi gazetecilere, Kırıkkale'nin çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını söyledi. Geçen yıldan farklı olarak 6 yabancı takımada ev sahipliği yaptıklarını aktaran Tekbıyıkoğlu, "100'ün üzerinde de yabancı sporcu burada yarışacak. Yine bir Kırıkkale takımı da yarışmanın içerisinde. Bütün takımlara, sporculara, teknik heyete başarılar diliyorum. Yarış sayesinde Kırıkkale'nin doğal ve kültürel varlıklarını da burada yansıtmış olacağız." diye konuştu.

HALK TURU GERÇEKLEŞTİRİLECEK 
Tekbıyıkoğlu, konuşmasının ardından Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön ile "elit erkekler" etabının startını verdi. Yarışmada, 14 takımda 72 sporcu, 142 kilometrelik parkurda pedal çevirmeye başladı. "Olimpik pedallar Anadolu'nun kalbinde" mottosuyla düzenlenen organizasyonda, saat 15.00'te "genç erkekler" 100 kilometre, yarın da "elit erkekler" 164 kilometre ve "genç erkekler" 116 kilometre yol yarışları koşulacak. Ayrıca, yarın saat 10.30'da halk turu yarışı da yapılacak.

KIRIKKALE YÜZ YILI BAŞLIYOR 
Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Uluslararası böyle büyük bir organizasyonu düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. 2002 yılında Türkiye’de bir çığır açtık diyen AKyön, “Her şey ülkemiz ve Kırıkkale’miz için. Türkiye Yüzyılının başladığı günümüzde Kırıkkale Yüzyılını Uluslararası organizasyon ile başlatıyoruz. Kırıkkale yüzyılı dünyaya merhaba diyerek bizle başlayacak. Bütün vatandaşlarımızı bu yarışa bekliyorum. İnşallah şehrimizin tanıtımı için çok güzel bir organizasyon olacaktır” dedi.

İlginizi Çekebilir

Ramazan Can’a komplo!

İlginizi Çekebilir

Suç makinesi çocuk yakalandı!

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de tatil zili çalıyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

41494

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#