• Dolar
  31.655
 • Euro
  34.416
 • Ç.Altın
  3.735
 • Altın
  2.167
KIRIKKALE
13°
01:8

Akşam'a Kalan Süre

Türk Metal Başkanı Pevrul Kavlak, görevi bıraktı

Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan Türk metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak görevinden ayrıldığını duyurdu. Türk Metal Sendikası yeni başkanı Uysal Altundağ, oldu.


Türk Metal Sendikası görevini yürüten Pevrul Kavlak çok uzun bir süredir sağlık sorunları ile mücadele ediyordu. Pevrul , Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Uysal Altındağ'a devretti.

Konuya dair ilk açıklama Türk Metal Sendikası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TÜRK METAL SENDİKASI’NDA PEVRUL KAVLAK GÖREVİ BIRAKTI

Nisan 2009 tarihinden bugüne kadar Türk Metal Sendikası Genel Başkanlığı görevini yürüten Pevrul Kavlak, 8 Şubat 2024 tarihi itibariyle sağlık sorunları nedeniyle kendi isteğiyle görevinden ayrılmıştır.

 Türk Metal Sendikası Yönetim Kurulu’nun oybirliği ile aldığı kararla Kavlak’ın yerine Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Uysal Altundağ Genel Başkan olarak seçilmiştir.

Basınımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 UYSAL ALTUNDAĞ KİMDİR?

Uysal Altundağ, 1976 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladı. 1998 yılında Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı Bölümünü bitirdi.

Öğrencilik yıllarında çeşitli işyerlerinde çalışmaya başlayan Altundağ, Türk Metal Sendikası Genel Merkezi Bilgi İşlem Merkezinde, çalışma hayatını devam ettirdi.

2005 yılında, Kocaeli Gebze’de faaliyet gösteren, bir sanayi işyerinde Pres Operatörü olarak işbaşı yaptı. Çalışma hayatına devam ederken Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “İşletme” bölümünü tamamladı.

2005-2015 yılları arasında yapılan olağan genel kurullarda Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi başkanlığına seçilerek, dört dönem boyunca Şube Başkanlığı görevini yürüttü.
2009 yılında Türk Metal Sendikası Genel Merkez Disiplin Kurulu Asil Üyeliğine, 2012 yılında Genel Merkez Denetleme Kurulu Asil Üyeliğine, 2015 yılında Genel Mali Sekreterlik görevine, 2019 ve 2023 yıllarında ise Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi ve halen bu görevi yürütmektedir.

Aynı zamanda IndustriAll Avrupa Sendikası’nda da İcra Kurulu Asil üyeliğine devam etmektedir.Uysal Altundağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkaleli miniklerden "Filistin"e yardım eli

İlginizi Çekebilir

MHP DE BAŞKANLIK KOLTUĞU ABALI’NIN

İlginizi Çekebilir

Sağlığınızı riske atmayın!

Haber Yorumları

Yorum Yaz

35266

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#