• Dolar
  32.516
 • Euro
  34.794
 • Ç.Altın
  4.086
 • Altın
  2.432
KIRIKKALE
26°
01:30

Akşam'a Kalan Süre

TEKBIYIKOĞLU BİR ESERİ ASLINA DÖNDÜYOR

Kurtuluş Savaşı’nda mühimmat fabrikası olarak kullanılıyordu, şimdi restore ediliyor


Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde, Kurtuluş Savaşı döneminde fişekhane üretiminde kullanılan tarihi binanın restorasyon çalışmaları sürüyor.
Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde, Kurtuluş Savaşı döneminde gencinden yaşlısına birçok vatandaşın çalıştığı fişekhane binası aslına uygun hale getiriliyor. 1921’den 1925 yılına kadar günlük 50 bin adet silah mermisinin üretildiği 3 katlı fişekhane binasında başlatılan restore çalışmaları sürüyor. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, restore çalışmalarını yerinde inceleyip, ilçe kaymakamı Tunahan Çil’den bilgi aldı. Bir tarihin yeninden ayağa kaldırıldığını ifade eden Tekbıyıkoğlu, milli mücadelenin mühimmat fabrikasının, aslına uygun olarak de restore edildiğini söyledi.
Eylül ayında faaliyete geçen Keskin Sosyal Dayanışma Merkezi’ni de ziyaret eden Tekbıyıkoğlu, el sanatları ve mutfak atölyesindeki kursiyer kadınların yaptığı çalışmaları inceledi.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkalegücü 2 Karabük 0

İlginizi Çekebilir

Erdoğan, Kavlak’ı ziyaret etti

İlginizi Çekebilir

Kırıkkalegücü,yine kendi evinde kaybetti!

Haber Yorumları

Yorum Yaz

58281

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#