İlköğretim okullarında eğitim gören öğrencilere güvenli ve bilinçli internet kullanımı, siber zorbalık, teknoloji bağımlılığı, internet ortamında bilgi kirliliği ve dezenformasyon gibi konular hakkında bilgilendirme yapıldı.
Polis ekipleri tarafından verilen eğitimlerde özellikle çocuk ve gençlerin sanal ortamdaki tehlikelerden korunması hedefleniyor. Ayrıca, öğrencilere SiberAy projesi hakkında bilgilendirici broşürler dağıtıldı ve okullara proje ile ilgili afişler asıldı.
Bu çalışmalarla gençlerin dijital dünyada karşılaşabilecekleri riskler konusunda bilinçlenmeleri ve güvenli bir şekilde interneti kullanmaları hedefleniyor. Çocuklara Güvenli İnternet Kullanımı, Mobil Bankacılık, Zaman Yönetimi, Teknoloji Bağımlılığı, Siber Zorbalık gibi konularda yapılan bilgilendirme çalışmaları, gençlerin teknolojiyi doğru ve bilinçli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.
Kırıkkale'de temsili başkan, içilebilir su istedi
Kırıkkale Gönüllüleri birliği toplandı
VALİ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU’NUN 10 KASIM MESAJİ
bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.
#
#
#
#