Kaplan, “MKE her geçen gün kendini yenileyerek savunma sanayimizin adeta bel kemiğidir” dedi.
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, MKE fabrikalarının çalışmaları ve işleyişi hakkında TBMM’de konuştu. Kaplan, “Makine ve Kimya Endüstrisi asılara dayanan mazisinden aldığı güç ve ilhamla dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin ihtiyaçlarını 10 fabrika ve 2 işletme müdürlüğüyle tek çatı altında karşılama kabiliyetine sahip, dünyadaki benzersiz kuruluşlarımızdan bir tanesidir” dedi.
Kaplan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “3 Temmuz 2021 tarihinde yürürlüğe giren Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun'la sadece yasal statüsü değişen, hak ve yetkileri Millî Savunma Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerine devam eden ülkemizin bu köklü kuruluşu Türk savunma sanayisinin lokomotifi konumunda ve yürüttüğü AR-GE projeleriyle her daim ordumuzun ve Türk milletinin hizmetindedir.
Yeni yıl öncesi operasyon
13 şüpheli şok uygulamalarda yakalandı
71 PROJEMİZİ KIRIKKALE’DE HAYATA GEÇİRECEĞİZ
bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.
#
#
#
#