• Dolar
  31.648
 • Euro
  34.427
 • Ç.Altın
  3.735
 • Altın
  2.165
KIRIKKALE
13°
00:40

Akşam'a Kalan Süre

MKE, savunma sanayinin bel kemiğidir

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Makine ve Kimya Endüstrisi hakkında konuştu.


Kaplan, “MKE her geçen gün kendini yenileyerek savunma sanayimizin adeta bel kemiğidir” dedi.

EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR KURULUŞ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, MKE fabrikalarının çalışmaları ve işleyişi hakkında TBMM’de konuştu. Kaplan, “Makine ve Kimya Endüstrisi asılara dayanan mazisinden aldığı güç ve ilhamla dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin ihtiyaçlarını 10 fabrika ve 2 işletme müdürlüğüyle tek çatı altında karşılama kabiliyetine sahip, dünyadaki benzersiz kuruluşlarımızdan bir tanesidir” dedi.

TÜRK MİLLETİNİN DAİMA HİZMETİNDE

Kaplan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “3 Temmuz 2021 tarihinde yürürlüğe giren Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun'la sadece yasal statüsü değişen, hak ve yetkileri Millî Savunma Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerine devam eden ülkemizin bu köklü kuruluşu Türk savunma sanayisinin lokomotifi konumunda ve yürüttüğü AR-GE projeleriyle her daim ordumuzun ve Türk milletinin hizmetindedir.

İlginizi Çekebilir

Rafineride yangın eğitimi

İlginizi Çekebilir

Aşağı Mahmutlar’da Şehitler Anıtı Açıldı

İlginizi Çekebilir

Otomobil şarampole devrildi: 3 yaralı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

16029

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#