• Dolar
  32.530
 • Euro
  34.813
 • Ç.Altın
  4.086
 • Altın
  2.427
KIRIKKALE
26°
01:55

Akşam'a Kalan Süre

MHP’li Öztürk: Çiftçimizin daima yanındayız

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, geçtiğimiz yaz mevsiminde yaşanan yetersiz yağış sebebiyle ortaya çıkan kuraklığın yol açtığı sıkıntıların giderilmesi için çalışmalarını hızlandı


KURAKLIK, HEM SOSYAL HEM DE EKONOMİK SIKINTILARA YOL AÇTI
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM’de yaptığı konuşmada, yaz boyunca Kırıkkale’nin birçok köyünde yaşanan kuraklık sorunun hem sosyal hem de ekonomik sıkıntılara yol açtığını belirterek, “Yeterli yağışın gerçekleşmemesi sebebiyle ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi,  Kırıkkale’de de çiftçilerimiz kuraklık mağduriyeti yaşamışlardır,” dedi.

KIRIKKALE’YE ÖNCELİK TANINSIN
Ödemelerin bir an önce yapılması ve bu konuda da Kırıkkale’ye öncelik tanınması konusunda Tarım ve Orman Bakanıyla yaptığı görüşmelerle ve girişimlerle, Bakanlığın, zararların ödenmesi konusunda çalışmalarını tamamladığını ve kimlerin yararlanacağını kamuoyuna açıkladığını kaydeden MHP’li Öztürk, “Ancak gelinen noktada Kırıkkale’de olduğu gibi tüm Türkiye’de kuraklıktan zarar gören ve bu zararları halen karşılanmayan çiftçilerimiz ekim çalışmalarına başlamışlardır,” diye konuştu.

GİRDİ MALİYETLERİ ÇOK ARTTI
Girdi maliyetlerinin çok arttığını ve elden aldığı borçla tarlasını ekmeye çalıştığını kaydeden MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Çiftçilerimize bir an önce kuraklık zararlarının ödenmesini çok önemli bulmakta ve onlar adına bu ödemelerin ivedilikle gerçekleşmesini beklemekteyiz,” şeklinde konuştu. 

ÇKS’YE KAYITLI OLMAYANLARA DA ÖDEME YAPILMALI
“Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) sistematik bir şekilde işlerin yürütülebilmesi için elbette önemlidir,” diyen MHP’li Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı: “Ancak, her şeyden önce şu gerçek göz önüne alınmalıdır: Nasıl ki kuraklık ÇKS kayıt sistemini gözetmediyse, zarar ödemelerinin de bir defalığına ÇKS’ye kayıtlı olmayan çiftçilerimizi de kapsaması yerinde olacaktır. Aksi halde çiftçilerimizin mağduriyeti artacaktır.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Mehmet Saygılı seçim startını verdi

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de gıyabi cenaze namazı kılındı

İlginizi Çekebilir

Kışa Hazırız

Haber Yorumları

Yorum Yaz

87969

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#