• Dolar
  31.631
 • Euro
  34.463
 • Ç.Altın
  3.735
 • Altın
  2.165
KIRIKKALE
13°
00:24

Akşam'a Kalan Süre

Kırıkkale'deki yaban hayatı fotokapana yansıdı

Kırıkkale'de kırsal alanlara yerleştirilen fotokapanlarla çeşitli yaban hayvanları doğal ortamlarında görüntüleyerek kayıt altına alındı.


Kırıkkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından kaçak avcılığın önüne geçmek, kota ve envanter çalışmaları yapmak amacıyla yaban hayvanı popülasyonunun yoğun olduğu bölgelere fotokapanlar kuruldu. Arazi şartlarında güvenliği sağlamak, yaban hayatını gözlemlemek ve türlerin gelişimini kayıt altına almak amacıyla kullanılan bir görüntüleme sistemi, bozkırın vahşi yaşamdaki birbirinden ilginç anlara da tanıklık etti. Fotokapanlara vaşak, karaca, kurt, tavşan ve porsuk takıldı.

Kırsal ve ormanlık alanlarda, dağlık bölgelerde ve sulak alanların yakınlarında kurulan fotokapanlar, araştırmacıların ve kamu kurumlarının araştırmalarına önemli bir boyut kazandırırken, güvenlik ihtiyacı ile kullanan kişilere de hırsızlık ve talan engelleme konusunda büyük faydalar sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de yaban domuzu çobanı hastanelik etti

İlginizi Çekebilir

Otobüste yolculuk eden şahsın üzerinde uyuşturucu çıktı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de hastaneden kaçan hükümlü yakalandı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

30002

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#