• Dolar
  31.647
 • Euro
  34.408
 • Ç.Altın
  3.735
 • Altın
  2.169
KIRIKKALE
13°
00:50

Akşam'a Kalan Süre

Kırıkkale'de "Sporun Enleri Ödül Töreni" düzenlendi

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, "Sporun Enleri Ödül Töreni"nde yaptığı konuşmada, "Son 20 yılda bütün alanlarda olduğu üzere devletimiz, spora, sporcuya ve spor altyapısı alanına maddi ve manevi destek anlamında hakikaten hayalimizin çok ötesinde icraatlar


Kırıkkale'de "Sporun Enleri Ödül Töreni" düzenlendi. 9-15 Ekim Amatör Spor Haftası dolayısıyla düzenlenen, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren sporcuların ödülleri törenle verildi. Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Vali Mehmet Makas, son 20 yılda devletin spora, sporcuya ve spor altyapısı alanında hayallerin ötesinde maddi ve manevi destekler sağladığını söyledi. 


Spor anlamında Batı'dan çok daha fazla ileride olduklarını ifade eden Makas, "Son 20 yılda bütün alanlarda olduğu üzere devletimiz, spora, sporcuya ve spor altyapısı alanına maddi ve manevi destek anlamında hakikaten hayalimizin çok ötesinde icraatlar gerçekleştirdi. Hep özendirdikleri ama benim özenmediğim Batı'dan çok daha fazla ilerideyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın mihmandarlığında, büyüklerimizin öncülüğünde, Kırıkkale'mizdeki amatör ruhlu kardeşlerimizin de mihmandarlığında yürüyoruz" dedi. 

Vali Makas, uyuşturucu ile mücadeleye değinerek, "Emin olun 81 vilayette biz Kırıkkale olarak iyi durumdayız. Bizden önceki arkadaşlarımız emek verdi katkıda bulundu. Sayın Bakanımız ve bizler göreve geldiğimizden bu yana çok daha farklı şekilde sahayı baskılayarak tedbirler alıyoruz. Kırıkkale'de de kökünü kurutacağımıza inanıyorum. Kırıkkale hakikaten çok güzel bir şehir. Hep beraber daha güzel yapacağız" diye konuştu. 

Filistin ile İsrail savaşına da değinen Makas, "Filistin Gazze'de bir sıkıntı yaşıyoruz. Ümmet adına bir sıkıntı yaşıyoruz. Niye? Gücü olan, silahı kuvvetli olan, masum ve mazlum bir halkı katletmek adına tüm dünyanın kamuoyunu meşgul ediyorlar. Sizin atalarınız, sizin ceddiniz, bizim dedelerimiz, bu dünyaya hakim olduğunda, 3 kıtada at koşturduğunda, bu dünyada kimsenin hakkı ve hukuku yenmiyordu. Bu dünyada adalet vardı, bu dünyada eşit dağılım vardı" şeklinde konuştu. 
Vali Makas, "Mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumuz Türkmen diyarı Kırıkkale'de de Anadolu toprağında da sizler, yüce Türk milleti beklenen ve özlenen bir millettir. Bu beklenen özlenen milleti, özlediği konuma getirecek milleti özlediği konumlara tekrar çıkartacak, dünyada da barışı huzuru tesis edecek olan gençlerimizdir" ifadesini kullandı.  Ödül törenine, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, ASKF Başkanı Sırrı Zengin, kurum müdürleri ve davetliler katıldı. 

İlginizi Çekebilir

"Organlarınız toprak olmasın, başka bedenlerde can olsun"

İlginizi Çekebilir

10 OCAKTA TEKBIYIKOĞLU GAZETECİLERİ SELFİLEDİ

İlginizi Çekebilir

5 VATANDAŞIMIZ VEFAT ETTİ

Haber Yorumları

Yorum Yaz

42020

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#