• Dolar
  32.571
 • Euro
  34.853
 • Ç.Altın
  4.086
 • Altın
  2.429
KIRIKKALE
26°
01:13

Yatsı'ya Kalan Süre

Kırıkkale'de mera alanları ıslah ediliyor

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından, Mera Islah ve Amenajmanı Projesi kapsamında Delice İlçesi Büyükyağlı Köyünde 500 dekarlık merada ot verimliliğini artırma çalışmaları yapıldı.


MERA BİTKİSİ TOHUM KARIŞIMI EKİMİ YAPILDI

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şubesi tarafından yürütülen Delice İlçesi Büyükyağlı Köyü Mera Islah ve Amenajmanı Projesi faaliyetleri kapsamında 176 ada 1 nolu parselde 500 dekar alanda, 2023 yılı ekimi yapılan mera bitkisinin üst gübreleme faaliyetleri ile 200 dekar alanda mera bitkisi tohum karışımı ekimi yapıldı. Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş “Bu projede meraların ot verimini artırmak ve kaba yem üretimi için ihtiyaç dengesini sağlamak adına mera tohum karışımı ekimleri yapılmaktadır” diye konuştu.

BESİN DEĞERİ YÜKSELTİLİYOR

İl Müdürü Ateş “Ayrıca yapılan üst gübreleme faaliyetleri ile toprak verimliliği artırılarak mera bitkisinin besin değeri ve kalitesi yükseltilmektedir. İl Müdürlüğü olarak Kırıkkale meralarında uygulanan mera ıslah projeleri ile bitki örtüsü, toprak ve diğer doğal kaynakların geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu sayede kırsalda büyükbaş ve küçükbaş hayvanların beslenme ihtiyacı daha etkin şekilde karşılanarak sürdürülebilir bir üretim yapısı tesis edilmektedir” dedi.

İlginizi Çekebilir

Çoruhözü deresinin pis kokusu vatandaşı isyan ettirdi

İlginizi Çekebilir

Şimşeker traktörden Keskin OSB’ye Yatırım

İlginizi Çekebilir

Bahçe duvarına çarpan otomobil ters devrildi: 2 yaralı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

65775

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#