• Dolar
  32.949
 • Euro
  35.822
 • Ç.Altın
  4.228
 • Altın
  2.549
KIRIKKALE
32°
03:3

İkindi'ye Kalan Süre

Kırıkkale’de hamilelere ücretsiz ulaşım

Kırıkkale Belediyesi tarihinde bir ilki gerçekleştirerek anne adaylarına gebelik (hamilelik) süreçlerinde ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyor.


ANNE ADAYLARININ HEYECANINA ORTAK

Kırıkkale Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis toplantısında, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya, İl Sağlık Müdürlüğü ile imzalanan anne ve bebek sağlığının korumasına yönelik imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, anne adaylarına ücretsiz ulaşım imkanı sunulması yönünde yetki verildi. Proje kapsamında gebelik ve doğum sonrası üç aylık dönemi kapsayacak şekilde şehir içi toplu aşıma hizmetlerinden anne adaylarının faydalanmasına imkan sağlandı. 

ÜCRETSİZ ULAŞIM KARTI

Anne adaylarının sağlıklı gebelik dönemi gerçekleştirmeleri, bu dönem içerisinde sağlık kuruluşlarına daha rahat ve konforlu şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla Kırıkkale Belediyesine ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalana bilecekler. Anne adayları Eski Tıp Fakültesinde bulunan “Sağlıklı Hayat Merkezi” Gebe Bilgilendirme Sınıfına, Mahallelerde bulanan Aile Sağlık Merkezlerine, Yüksek İhtisas Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği ve Gebe Bilgilendirme Okuluna başvurarak kayıt yaptırabilecekler. Yapılan kayıtlar üzerine anne adaylarına ücretsiz ulaşım kartı çıkarılacak. 

HER HANGİ BİR SINIRLAMA BULUNMAYACAK

Uygulama ile Kırıkkale Belediyesi annelerin ihtiyaç duydukları alanda yanlarında olmaya devam ediyor. Ücretsiz Kart ile anne adayları gebelik dönemi ve doğum sonrası üç ay süresinde toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecekler. Anne adaylarına tanımlanacak kartlarda her hangi bir sınırlama bulunmayacak belirtilen süre içerisinde sayısız şekilde toplu taşıma imkanlarından faydalana bilecekler.

İlginizi Çekebilir

YAHŞİHAN'DAN 10 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK

İlginizi Çekebilir

İlk ders zili çaldı

İlginizi Çekebilir

İzzettin köyü muhtarı kaza kurbanı!

Haber Yorumları

Yorum Yaz

30501

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#