• Dolar
  28.917
 • Euro
  31.235
 • Ç.Altın
  3.190
 • Altın
  1.885
KIRIKKALE
04:26

İmsak'a Kalan Süre

Davullu Zurnalı Amatör Spor Etkinliği.

Tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale’de de Amatör Spor Haftası düzenlenen etkinliklerde kutlandı.


Cumhuriyet meydanında toplanan protokol üyeleri ve sporcular, kutlamalara yürüyüş ile başladı. daha sonra Genlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş’in konuşması ile devam eden etkinlikle, sporcuların yaptığı gösterilerle coşku ile kutlandı. Kutlamaların sonunda ASKF Başkanı Sırrı Zengin ve bazı katılımcılar, davul ve zurna eşliğinde ağırlama halayı çekerken, bazı sporcular ise oyun havası oynadı. Oynanan halay ve oyun havası katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

Kırıkkale Belediyesi Mehter Takımı'nın eşlik ettiği kortej yürüyüşü, Fevzi Çakmak Caddesi, Atatürk Bulvarı ve Hürriyet Caddesi'nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Ardından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle etkinlikler resmen başlamış oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, törende yaptığı konuşmada, gençlere düzenli yürüyüş ve spor yapmaları tavsiyesinde bulundu. Sporun insan hayatındaki önemine vurgu yapan Güneş, gençlerin ve antrenörlerin her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Kararlılıkla çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

GÖSTERİLER İLGİYLE TAKİP EDİLİYOR

Törende çeşitli spor dallarının tanıtımı yapıldı ve halk oyunları gösterileri büyük ilgi gördü. Kırıkkale'nin önde gelen isimleri, etkinliğe katılarak sporun ve sağlıklı yaşamın destekçisi oldular. Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Kırıkkale Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Sırrı Zengin gibi önemli isimler, etkinliğe katılanlar arasındaydı.

Kırıkkale halkı, Amatör Spor Haftası etkinlikleriyle bir araya gelerek sporun ve sağlıklı yaşamın değerini bir kez daha hatırlatıyor. Bu hafta boyunca düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle, sporun yaygınlaştırılması ve gençlerin spora teşvik edilmesi amaçlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkalespor’dan Vali Makas’a ziyaret

İlginizi Çekebilir

Dedelioğlu ‘’Hizmetlerimiz Devam Edecek’’

İlginizi Çekebilir

Ahalı’da cenaze yemeği kaldırıldı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

82465

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#