• Dolar
  32.952
 • Euro
  35.833
 • Ç.Altın
  4.230
 • Altın
  2.550
KIRIKKALE
32°
02:52

İkindi'ye Kalan Süre

Bakan Fidan Kırıkkale'de konuştu: Dünyayı Gazze'deki katliama karşı durmaya çağırıyoruz.

Dışişleri Bakanı Fidan, Kırıkkale'de katıldığı iftar buluşmasında konuştu. Fidan, Türkiye'nin dünyayı Gazze'deki katliama karşı durmaya çağırdığını belirtti.


Dışişleri Bakanı Hakan FidanTürkiye'nin yalnızca Gazze'deki katliama sesini yükselterek adaletsizliği ifşa etmekle kalmadığını, bütün dünya ülkelerini bu katliama karşı durmaya çağırdığını da belirtti.

Bakan Fidan, Kırıkkale Belediyesince düzenlenen iftar programında hitap etti.

'TÜRKİYE OYUN KURAN ÜLKE HALİNE GELDİ'

Fidan, "21 yıldır Cumhurbaşkanımızın (Recep Tayyip Erdoğan) liderliğinde ülkemizin çok çeşitli alanlarda sadece gelişmekle kalmadığını, aynı zamanda bölgesinde, kendi coğrafyasında etki üreten, etki oluşturan, oyun kuran, oyun değiştiren bir güç haline geldiğini de çok yakından gördük." dedi.

20 yıldır çeşitli görevlerle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında hizmet ettiğini kaydeden Fidan, "Devletimize hizmet eden bu organlar, yıllar önce yine vardılar. Ama oyun değiştirici faaliyetler yapmak, icraat üretmek, iş ortaya çıkarmak çok güçlü bir liderlik ve duruş gerektiriyor." ifadesini kullandı.

Fidan, son 20 yıldır Türkiye'nin oyun değiştirici hamlelerinin olduğunu, tarihsel adımlar attığını ve tarihsel başarılar kazandığını belirterek, bunun en önemli nedeninin "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliği" olduğunu dile getirdi.

Bakan Fidan, "En büyük fark bu liderliğin ortaya çıkışıdır ve giderek güç kazanmasıdır. Sizin verdiğiniz destekle, sizin verdiğiniz oylarla Cumhurbaşkanımızın memlekete hizmet etmesi, kendi vizyonuyla ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü, beraberliği için, gelişmesi için, refahı için çalışması, sizin ortaya koyduğunuz siyasi duruş ve güçle oluyor. Bunu hiçbir zaman unutmayın." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "uluslararası sisteme, adaletsizliklere karşı dik duruşunu, adalete haykırışını"nın her zaman görüldüğünü aktaran Fidan, Gazze'de Filistinlilere yapılan zulüm, işkence ve haksızlığın haddi hesabının olmadığını belirtti.

Fidan, "30 binden fazla Gazzelinin kadın ve çocuk demeden şehit edildiğini" belirterek, şunları kaydetti:

Her türlü savaş hukukunun, savaş kurallarının ihlal edildiği, hiçe sayıldığı bir kirli katliamı, yok edişi bütün dünya büyük bir sessizlik içerisinde seyretmekte. Türkiye bütün bu sessizlik içerisinde sesini yükselterek sadece bu adaletsizliği ifşa etmekle kalmıyor, bütün dünya ülkelerini, onurlu ülkeleri ayağa kalkmaya, bu haksız zulme, katliama karşı durmaya davet ediyor. Bunun için güçlü bir liderlik, kendini ispat etmiş samimi bir duruş gerektiriyor. Bu da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'yle olan bir duruş.

 

 

İlginizi Çekebilir

Polis Jandarma Göz Açtırmıyor

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’nin savunma sanayisi değerlendirildi

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de Sosyal Yardım Merkezi kuruluyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

72307

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#