• Dolar
  32.942
 • Euro
  35.830
 • Ç.Altın
  4.228
 • Altın
  2.550
KIRIKKALE
32°
02:35

İkindi'ye Kalan Süre

47 bin öğrenci karne aldı

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, bir okulda düzenlenen törende öğrencilere karnelerini dağıttı.


Öğrencilerin heyecanına ortak olan Vali Makas, il genelinde 47 bin öğrencinin karne aldığını belirterek, başarılı bir eğitim yılı geçirdiklerini söyledi.

Kırıkkale'de, 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte 47 bin öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Yavuz Sultan Selim İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Vali Mehmet Makas, öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Vali Makas, sınıfları gezerek öğrencilerle tek tek ilgilendi ve karnelerini dağıttı. Törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamalarda bulunan Vali Makas, "Kırıkkale'de 244 okulda 47 bin öğrencimiz yaz tatiline girdi. 4 bin 131 öğretmenimizle birlikte eğitim-öğretim sürecini başarıyla tamamladık" dedi.

Yaz tatili süresince okullarda yapılacak tadilat çalışmalarına da değinen Makas, "Devlet olarak okullarımızı daha modern hale getirmek için yaz tatili boyunca tadilatlarımızı sürdüreceğiz. 2024-2025 eğitim öğretim yılına en iyi şekilde hazırlanacağız" ifadelerini kullandı. Vali Makas, eğitim kalitesini daha da artırmak amacıyla okullarda çeşitli yenileme ve iyileştirme çalışmalarının yapılacağını belirtti. Bu çalışmaların öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almalarına yönelik olduğunu vurgulayan Makas, yeni eğitim öğretim yılına kadar tüm hazırlıkların tamamlanacağını söyledi.

KIRIKKAE VALİSİ MEHMET MAKAS ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Törende öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Makas, öğretmenlere de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Öğrenciler ve veliler, törenin ardından yaz tatiline başlamanın mutluluğunu yaşarken, Vali Makas'a da eğitim alanında yaptığı katkılardan dolayı şükranlarını sundular.
Karnı dağıtım törenine Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın ve ilgili müdürler katıldı.

İlginizi Çekebilir

ASANSÖRÜ ÇALMIŞ

İlginizi Çekebilir

Tepkili başkanın önerisi; Fiyatlar yeniden güncellensin

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de "Huzur Köy Psikoeğitim" düzenlendi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

53841

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#