• Dolar
  31.658
 • Euro
  34.394
 • Ç.Altın
  3.732
 • Altın
  2.169
KIRIKKALE
13°
02:1

Akşam'a Kalan Süre

44 bin kişiye eğitim verildi

Millî Eğitim Müdür Vekili Serkan Akpınar, halk eğitim merkezleri olarak kentte önemli adımlar attıklarını belirterek, yıl boyunca 44 bin vatandaşa eğitim verdiklerini söyledi.


Akpınar, Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen kursları ziyaret ederek incelemelerde bulundu, Merkez Müdürü Ahmet Süreyya Kılıç'tan bilgi aldı. Kursiyerlerle de bir süre görüşme yapan Akpınar, halk eğitimi merkezleri bünyesinde kent genelinde açılan çeşitli alanlardaki 2 bin 457 kursta 44 bin 512 kursiyere eğitim verdiklerini açıkladı.

2023 yılı istatistik verileri konusunda değerlendirmelerde bulunan Akpınar, kent merkezi ile ilçelerde vatandaşların talepleri ve yörenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak kursların açıldığını kaydetti.

Halk eğitimi merkezlerinde yıl boyunca açılan kurslarda kursiyerlerin teorik ve uygulamalı eğitimler sayesinde önemli kazanımlar elde ettiklerini hatırlatan Akpınar, "Kurslarımızda düzenlenen, özel gereksinimi olan bireylerin eğitiminden el sanatlarına, arıcılıktan seracılığa, 2 bin 457 çeşit kurs sayesinde 44 bin 512 vatandaşımıza eğitimler vererek beceriler kazandırmış olduk. Eğitim verilen her kursun, mesleki öneminin yanı sıra sanatsal ve kültürel çalışmalar açısından da büyük önem taşıdığını belirtmek isterim. Halk eğitimleri sayesinde ihtiyaç duyulan kursların daha da yaygınlaştırılması amacını taşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yaygın eğitim olarak bireylere çağın gerektirdiği yaşam becerilerini kazandırmak ve istihdama yönelik mesleki beceriler edindirme konusunda birçok ihtiyacın da giderildiğini anlatan Akpınar, şunları söyledi:

"Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çatısı altında çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Farklı yaş gruplarındaki bireylerimize toplumun ihtiyaçlarına yönelik istihdam temelli yaklaşımla bilgi, beceri ve yeterliliklerin geliştirilmesi için hem merkez, hem de ilçelerimizdeki halk eğitimler olarak yeni dönemde de eğitim hizmetlerimize geniş bir yelpazede devam edeceğiz. Emeklerinden dolayı tüm eğitimci arkadaşlarımıza ve kurslarımızda eğitim alan vatandaşlarımıza özverilerinden dolayı teşekkür ederim."

Akpınar, yüz yüze eğitimlerin dışında vatandaşların Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı üzerinden de çevrim içi eğitim alma imkânlarının olduğunu sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

KRİZE İNAT

İlginizi Çekebilir

Başkan Bildik’ten örnek davranış

İlginizi Çekebilir

Altınok, Kırıkkaleliler ile bir araya geldi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

43601

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#