Kırıkkale Bayrak Gazetesi - Karanlıkları Aydınlata

GÜNDEM SİYASET EKONOMİ YEREL SAĞLIK YAŞAM EĞİTİM TEKNOLOJİ SPOR KADIN BASINDAN MAGAZİN DÜNYA
YÜKSEK İHTİSAS  YÖNETİCİLERİN  ÇİFTLİĞİYMİŞTarih 15 Mayıs 2013, 16:59 Edit⺠Edit⢠/> <a href=Mustafa Sadıç

YÜKSEK İHTİSAS YÖNETİCİLERİN ÇİFTLİĞİYMİŞ

YÜKSEK İHTİSAS HASTANESİ’NDE ŞİRKET ELEMANI OLARAK ÇALIŞAN BİR ÇOK KİŞİ BAŞHEKİMİN, HASTANE MÜDÜRÜNÜN, BAŞHEKİM YARDIMCISININ, MÜDÜR YARDIMCISININ VE YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞAN BİR ÇOK KİŞİNİN YA OĞLU, YA KIZI, YA YİĞENİ YADA KÖYLÜSÜ OLDUĞU BAŞDENETÇİ A. GÖKHAN ELMACIOĞLU TARAFINDAN RESMEN TESPİT EDİLDİ. YÜKSEK İHTİSAS YÖNETCİLERİN ADETA ÇİFTLİĞİNE VE GELECEK NOKTASINDA YANLARINDA TAŞ GİBİ DURACAK ADAMLARA İŞ İMKANI SAĞLANAN KURUM HALİNE GETİRİLMİŞ.

Garip heryerde garip, fakir her yerde fakir zengin ise her zaman haklı ağa babası varsa her zaman iş bulan işe giren yan gelip yatan her zamanda haklı olanmış. Bunu bir kez daha gördü bu şehir, bu insanlar. Garip guraba fakir fukara yine aç kaldı yine işsiz. Ağası babası olmadığı için gidip derdini anlatamadığı için acizliğini ortaya koyamadığı için mahcubiyetini anlatamadığı için fakirliğin ve garipliğin vermiş olduğu gururu ayaklarının altına alamayıp birilerinin yanına gidip ‘Ben açım, Benim işim yok’ diyemediği için yine işsiz kalmış aslında kalmayada mahkum edilmiş. Düzen öyle bir hale gelmişki, Ailenden birileri bir makama geldiyse onların sayesinde belkide hak etmediği makam ve mevkilere getirilmiş. İş bulunmuş işe yerleştirilmiş. Neden? Çünkü; Ağası veya bağsı makam sahibi. O makamı koruyabilmesi için etrafında yakınları eşleri dostları, yakın akrabaları olacakki, onlar sokağa çıkıp yaygara yapacaklar; “Aman şöyle iyi yapıyorlar, böyle iyi yapıyorlar. Aman böyle atıyorlar, böyle uçuyorlar, böyle koşuyorlar, böyle yardımseveler, böyle hayırseverler, fakirin fukaranın garip gurabanın işi için gece gündüz uğraşıyorlar...” diyecek yan gelip yatanı çalışıyor gibi gösterecek adamlar lazım. O makamda devamlı oturabilmeleri için. O insanları yapmadıkları işleri yapıyormuş gibi, garip guraba yaparmı, fakir fukara yaparmı. Bu insanlar sadece işini bilir akşam eve bir lokma ekmeği nasıl götereceğim diye onun çabası içerisindedirler. Aldıkları her kuruşun hakkını vermek için gece gündüz çalışırlar. Onlar yalakalık yapamayacakları içinde iş bulamazlar. İş bulamadakları içinde akşam eve bir lokma ekmek götremezler.  İşte Yüksek İhtisas Hastanesi Osman Acar döneminde bu hale gelmiş. Hastanede başta Osman Acar olmak üzere ne kadar yönetici varsa çocuklarını akrabalarını yiğenlerini ve köylülerini şirket elemanı yapmışlar. Yan Gelip yatsın benim kavuğumu sallasın beni halk nezdinde çok iyi çalışıyor diye göstermeleri ve Provokende yapmaları için işe yerleştirmişler. Bunuda müfhettiş tek tek tespit edip isimlerini raporlara yazmışlar. Biz söylüyorduk ama kimse inandıramıyordu. İşte belge; bu seferde ister inanır ister inanmazsınız.

SAĞLIK BAŞ DENETÇİSİ A. GÖKHAN ELMACIOĞLU TARAFINDAN KALEME ALINARAK HAZIRLANAN RAPOR BİR ÇOK SORU İŞARETLERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARTIRKEN ÇARPICI SOMUT DELİLLER İSE BAKANLIĞA SUNULAN DOSYADA BULUNAN EKLERDE GİZLİ. SAĞLIK BAKANLIĞINA SUNULAN DOSYANIN ÖZETİ OLARAK HAZIRLANAN VE GAZETEMİZE DE GÖNDERİLEN TEŞTİF RAPORU OLAYI TÜM ÇIPLAKLIĞIYLA ORTAYA KOYMASADA GAZETECİLİK VE HABERCİLİK DİLİYLE OKUNDUĞUNDA İNSANLARI DEHŞETE DÜŞÜREN BİR ÇOK YOLSUZLUĞUN İŞARETLERİNİ ORTAYA KOYUYOR. BUGÜN Kİ OKUYACAĞINIZ BU BÖLÜMLER YÜZEYSEL GEÇİYOR HERŞEYİ AMA DEVAMINI OKUDUĞUNUZDA İSTE BİR ÇOK ŞEYİN CEVABI ÜSTÜ KAPALI KELİMELERDE GİZLİ. GAZETECİLİĞİN GEREĞİNİ YAPAN BAYRAK GAZETESİ YAYINLARI DÜNDEN İTİBAREN BİR ÇOK İNSANI RAHATSIZ ETTİ. TAKTİR SİZLERİNDİR.

Hastanede yönetici olan 15 kişinin akrabalarını firmalarda işe aldırdığı be bunların işe gelmeyerek maaş aldıkları konusunda; Raporda, hastanede yöneticilik yapanların akrabası olan personel sayısı ve isimlerinin belirtilmediği, ayrıca bu akrabaların işe gelip gelmediğinin bir günlük kontrolle neticelendirildiği, akraba olan personelin işe gelip gelmediği iddiasının, ilgili birimlerdeki personelin ifadesiyle ve mesai kontrol tutanaklarıyla sonuçlandırılması gerektiği, akraba olan personelin isim ve soyadı bazında listelenmesi, akraba sayısı fazla ve usulsüz işe alım söz konusu ise, disiplin, adli ve idari yönden değerlendirme yapılması gerektiği istenmiştir. (EK: 15/3)
Sağlık Başdenetçisi A.Gökhan ELMACIOĞLU tarafından düzenlenen ve iş emri ekinde yer alan Denetim Hizmetleri Daire Başkanlığı'na hitaplı 12/06/2012 tarihli ve 30/13 sayılı yazıda Kurum Başkanlığı'nın 16/05/2012 tarihli ve 1904 sayılı onayı gereğince Başkanlık emrinde geçici görevli olarak çalıştığından ve devam eden kuruluş çalışmaları kapsamında iş yoğunluğu bulunduğundan, uygun görülmesi halinde Kırıkkale ilindeki çalışmalara katkı sağlamak üzere bir Sağlık Denetçisinin görevlendirilmesini talep ettiği görülmüştür. (EK:15/2)
Konuyla ilgili olarak gerekli incelemenin tarafımızca müştereken yapılması Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın 2011/01/193 dosya numaralı ve 649 sayılı iş emri ile tensip kılınmış olup, ilgili inceleme konuları Sağlık Denetçisi Eren Kazim KARACA tarafından yeniden incelenmiştir.
Bununla birlikte Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Denetim Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın 28/12/2012 tarih ve 11646193-663-07/2011.01.193-3889 sayılı birleştirme emri eklerinin incelenmesinde;
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Fatma SÖNMEZ ile Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Engin GENÇAY tarafından hazırlanan Araştırma Raporu'nun İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gönderildiği, söz konusu raporun Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 05/06/2012 tarihli ve 3-34133 sayılı yazısıyla Araştırma Raporundaki iddiaların değerlendirilerek projeli bir çalışma başlatılması noktasında gerekli araştırmanın yapılması için Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderildiği görülmüştür. (EK: 15/10-21)
Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nün Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığına hitaplı 26/11/2012 tarihli ve 658420 sayılı yazısında; Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Kaç. ve Org. Suç.Müc. ;Şube Müdürlüğü tarafından Kalecan Sağlık Hizmetleri Ticaret ve Sanayi Ltd.Şti ve Yonca Sağlık Nakliyat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti hakkında tanzim edilen tutanağın Cumhuriyet Savcılığına gönderildiği anlaşılmıştır. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Kaç. ve Org. Suç.Müc. Şube Müdürlüğü tarafından hazırlana tutanakta; Söz konusu Diyaliz Merkezleri ile ilgili yapılan araştırmalarda, Özel Diyaliz Merkezleri ile ilgili olarak daha önce Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca konunun Müfettiş Gökhan ELMACIOĞLU tarafından incelendiği ve herhangi bir suç tespitinin bulunmadığı, ancak Diyaliz Merkezleri ile ilgili Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulunca İle konuları tekrar incelemek üzere Müfettiş Eren Kazım KARACA'nın görevlendirildiği, yaklaşık bir ay bu olayı incelediği bilgisine ulaşıldığı, henüz Müfettiş Raporunun Teftiş Kurulu'na teslim edilmediği ve İlden ayrıdığı bilgisine ulaşıldığı, söz konusu Müfettiş Raporunun Kamu Hastaneleri Denetim Daire Başkanlığı'nda olduğu, raporun ancak Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığı ile istenmesi halinde gönderileceği bilgisinin alındığı, yönlendirme iddiasına yönelik konusunda öncelikle inceleme yapan Müfettiş Raporuna ihtiyaç olduğu, müfettiş raporlarında adli sürece konu olup olmadığı hususları belirtilmiştir. (EK: 15/7-9)
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gönderilen ve denetçiliğimize birleştirme emri olarak sunulan söz konusu evrakların tetkikinde; Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Fatma SÖNMEZ ile Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Engin GENÇAY tarafından hazırlanan Araştırma Raporunda belirtilen ve incelemesi istenen hususların denetçiliğimizce yaplarılan inceleme konuları ile aynı olduğu görülmüştür. Söz konusu Araştırma Raporu'nda belirtilen Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde tedavi görmekte olan yeşil kartlı hastaların mevzuat gereği özel merkezlerde tedavi olamayacağı için sigortalandığı, daha sonra kendilerine ait merkezlerden diyaliz hizmeti aldığı (bu kişilerin hangi şirketlerde sigortalandığı belirtilmemiş) iddiası ile ilgili olarak, söz konusu iddianın açık ve net bilgiler içermediği, herhangi bir zaman aralığı ve somut bir delile dayanmadığı görüldüğünden inceleme kapsamına dahil edilmemiştir. (EK: 15/18)
İlgi emirler doğrultusunda konu ayrıntılı olarak incelenerek;
1) Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Osman ACAR, Nefroloji Uzmanı Dr. Fatma AYERDEN EBİNÇ, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Aydın ÇİFTÇİ'nin;
Diyaliz Hastalarının özel diyaliz merkezlerine yönlendirilmesini sağladığı, bu kapsamda diyaliz hastalarının şikâyetlerini ve ilgili personelin düzenlendiği tutanakları dikkate almayarak görevini ihmal ettiği,
2) Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde görev yapmakta olan Nefroloji Uzmanı Dr. Fatma AYERDEN EBİNÇ, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Aydın ÇİFTÇİ'nin;
Hastanede tam zamanlı çalışmalarına karşın Özel Kalecan Diyaliz Merkezi ile Özel Yonca Diyaliz Merkezinde tedavi gören hastaları muayene ettikleri ve tedavileri ilgilendikleri;
3) Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde görev yapmakta olan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Aydın ÇİFTÇİ'nin; Zamanında ve usulüne uygun mal bildiriminde bulunmadığı,
4) Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Osman ACAR'ın;
4.1) Hastanenin Diyaliz Merkezinin etkin, verimli ve tam kapasite ile çalıştırılması için gerekli önlemleri almadığı,
Konuları ile ilgili olarak;
Denetçiliğimizin 05/07/2012 tarih ve 69/21 sayılı yazısıyla Özel Kalecan Diyaliz Merkezinde 2010 ve 2011 yıllarında tedavisi başlayan diyaliz hastalarına ilişkin bilgiler istenmiştir. Özel Kalecan Diyaliz Merkezinin 05/07/2012 tarih ve 324 sayılı cevabi yazısı ve ekleri dosyaya eklenmiştir. (EK: 17/1-6)
Özel Kalecan Diyaliz Merkezi'nde tedavi gören hastalara ait bilgilerle aynı hastaların Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi otomasyon sisteminden alınan bilgilerin karşılaştırılmasına ilişkin tablo ekte sunulmuştur. (EK: 18/1-3)
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü'nde Özel Kalecan Diyaliz Merkezi'ne ait incelenen belgeler rapor ekine konulmuştur. (EK: 19/1-14)
Denetçiliğimizin 17/07/2012 tarih ve 69/22 sayılı yazısıyla Özel Yonca Diyaliz Merkezinde 2010 ve 2011 yıllarında tedavisi başlayan diyaliz hastalarına ilişkin bilgiler istenmiştir. Özel Yonca Diyaliz Merkezinin 18/07/2012 tarih ve 429 sayılı cevabi yazısı ve ekleri dosyaya eklenmiştir. (EK: 20/1-13)
Özel Yonca Diyaliz Merkezi'nde tedavi gören hastalara ait bilgilerle aynı hastaların Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi otomasyon sisteminden alınan bilgilerin karşılaştırılmasına ilişkin tablo ekte sunulmuştur. (EK: 21/1-5)
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü'nde Özel Yonca Diyaliz Merkezi'ne ait incelenen belgeler rapor ekine konulmuştur. (EK: 22/1-35)
Yüksek İhtisas Hastanesi Diyaliz Merkezi ile ilgili tespit edilen hususlar tutanağa bağlanmış ve Diyaliz ünitesi ile ilgili diğer bilgi ve belgeler rapor ekine konmuştur. (EK: 23-1-17)
Kırıkkale'de faaliyet gösteren Özel Diyaliz Merkezleri'nin son 3 yıllık Sosyal Güvenlik Kurumu gelirlerini gösteren tablo ekte sunulmuştur. (EK: 24/1-2)
Denetçiliğimizin 03/09/2012 tarihli 69/30 sayılı yazısına istinaden Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Organ, Doku, Hücre ve Diyaliz Hizmetleri Daire Başkanlığı'ndan alınan cevap ve ekleri ile yapılan karşılaştırmalara istinaden hazırlanan tablolar rapor ekinde sunulmuştur. (EK: 25/1-10)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Diyaliz Ünitesi, Özel Kalecan Diyaliz Merkezi ve  Özel Yonca Diyaliz Merkezi'nin 2009-2010-2011 yıllarına ait Diyaliz Bildirim Formları rapor ekinde sunulmuştur. (EK: 26/1-142)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi otomasyon sisteminden alınan ve Özel Kalecan Diyaliz Merkezi ile Özel Yonca Diyaliz Merkezi'nde diyaliz tedavisi gören hastalara ilişkin kayıtlar ile hastanenin diyaliz merkezine ait 2009-2010-2011 yılları hasta randevu listelerini gösteren bilgiler CD içeriğinde rapor ekine konmuştur (EK: 27/1-3)
İnceleme kapsamında Uz.Dr. Aydın ÇİFTÇİ ile Uz.Dr. Fatma AYERDEN EBİNÇ'in Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personel dosyasında yer alan bilgilere ilişkin hazırlanan tutanak ile Mal Bildirim Beyannameleri ve döner sermaye ödemeleri rapor ekine konmuştur. (EK: 29/1-4; 30/1-4; 31/1-6; 34/1-10)
Diyetisyen Özlem ÜRPEK ÇİFTÇİ'nin Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personel dosyasında yer alan bilgilere ilişkin hazırlanan tutanak ile Mal Bildirim Beyannameleri rapor ekinde sunulmuştur. (EK: 32/1-2; 33/1-5)
Özel Kalecan Diyaliz Merkezi ile Özel Yonca Diyaliz Merkezi'nin denetçiliğimize vermiş olduğu hasta listelerinde yer alan hasta adres ve telefon listeleri hastane otomasyon kayıtları üzerinden elde edilen adres ve telefon bilgileriyle karşılaştırılmış, ilgili kayıtlar doğrultusunda yapılan aramaları ve bu aramaların neticelerine ilişkin hazırlanan Tespit Tutanağı rapora eklenmiştir. (EK: 52/1-2)
İnceleme kapsamında Özel Kalecan Diyaliz Merkezinden alınan listelerde isimleri yer alan diyaliz hastalarından örneklem usulü ile hastalara ait telefon numaraları aranmış ve aranan hastalardan Adem YALÇINKAYA, Ahmet İLGÜN, Ebubekir Sıddık ÇEKİRDEK, Fatma DEMİREL'in oğlu Bekir DEMİREL, Güldane AKSOY'un kızı Semra AKSOY, Gülüşan SAYAR'ın oğlu Gürkan SAYAR, Hasan DOĞANAY, Hatice Birgül GÜLEÇ, Hatice TOKSARİ, Mehmet KOÇDOĞAN, Mesut İNCEKARAOĞLU, Mustafa GÜVEN, Hanım KANMAZ'ın eşi Mustafa KANMAZ ve Satı AKAY'ın eşi Müfit AKAY'ın ifadeleri alınmıştır. (EK: 38-51)
İnceleme kapsamında Özel Yonca Diyaliz Merkezinden alınan listelerde isimleri yer alan diyaliz hastalarından örneklem usulü ile hastalara ait telefon numaraları aranmış ve aranan hastalardan Arap Şahinde ATAKUL'un eşi Yüksel ATAKUL, Birsen KIZILTAN, Cafer ERDOĞAN'ın eşi Halime ERDOĞAN, Ekrem AĞIRMAN'ın oğlu Haydar Ali AĞIRMAN, Fazlı DEMİRCAN, Hidayet IŞIK, İsmail KANDEMİR, Kazım AKTAŞ'ın oğlu Üzeyir AKTAŞ, Mustafa DURMUŞOĞLU, Osman DEDEBALİ, Rüstem ARSLAN'ın oğlu Ali ARSLAN, Sabriye GÜNGÜNEŞ'in eşi Ayhan GÜNGÜNEŞ ve Sevim ARSLAN'ın eşi Gürol ARSLAN'ın ifadeleri alınmıştır. (EK: 53-64; 116)
İnceleme kapsamında Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Dahiliye Doktoru Aydın ÇİFTÇİ' nin ifadesi alınmıştır. (EK: 66/1-3)
Denetçiliğimizin 09/08/2012 tarihli ve 69/26 sayılı yazısıyla Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde görevli Nefrolog Dr.Fatma AYERDEN EBİNÇ'in yazılı ifadesi istenmiştir. Dr. Fatma AYERDEN EBİNÇ tarafından gönderilen yazılı ifade tutanağı ektedir. (EK: 67/1-3)
Konuyla ilgili olarak Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Osman ACAR'ın ifadesi rapor ekine konmuştur. (EK: 65/1-3)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Osman ACAR'ın;
4.2) Başhekim olmasından sonra mal varlığında artış olduğu konusunda:
Adı geçenin mal bildirimleri ve sunduğu diğer belgeler (Ek:5/6-22) ile iddia konusu döneme ait hizmet dökümü (Ek:7/17) incelenmiştir.
4.3) Kazakistan'da bulunan bir hastaneye 14 soruşturması bulunan bir doktoru başhekim olarak atattırdığı ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine mal veren firmalardan ihalesiz olarak bu hastaneye mal aldırdığı konusunda:
Bakanlığımız Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı'yla gerçekleştirilen yazışmalar değerlendirilmiştir (Ek:6/1-4).
4.4) Kazakistan'da görevli bulunduğu sırada izinsiz olarak hacca gittiği konusunda:
Adı geçenin pasaportu ve iddia konusu döneme ait hizmet dökümü incelenmiştir (Ek:7/1-19).
5)    Hastanede yönetici olan 15 kişinin akrabalarını firmalarda işe aldırdığı ve bunların işe gelmeden maaş aldıkları konusunda;
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde çalışan hastane personeli ile firma personellerine ait bilgiler ve tablolar rapor ekinde sunulmuştur. (EK: 36/1-30)
İnceleme kapsamında 10/07/2012, 12/07/2012 , 09.08.2012 ve 16/07/2012 tarihlerinde yapılan mesai denetimine ilişkin tutanaklar rapor ekinde sunulmuştur. (EK: 28/1-7)
09.08.2012 tarihinde Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi fizik tedavi lojmanlarında 2011 yılında temizlik personeli olarak görev yapan Ersan SAVCI ve Cengiz ŞANSAL'ın 2011 yılının muhtelif aylarına ait imza föyleri üzerinde yapılan kontrollere ilişkin tutanak rapor ekinde sunulmuştur. (EK: 28/8)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde yönetici pozisyonunda görev yapan personel ile akrabalık ve soyadı benzerliği olan firma personellerine ilişkin hazırlanan tablolar rapor ekinde sunulmuştur. (EK: 37/1-5)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Osman ACAR ile aynı soyada sahip Temizli Personeli Adem ACAR, Burhan ACAR, Dursun ACAR, Eyüp ACAR, İlhan ACAR ve Melek ACAR'ın ifadeleri alınmıştır. (EK: 68-73)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Osman ACAR ile akraba veya aynı köylü oldukları tespit edilen Temizlik Personeli Arslan ÇALIŞKAN, Hakkı ATASAYAR, Hatice BAŞAL, Murat DENİZ, Özgür MUTLU, Şerafettin BAŞAL ve Selim BAŞAL'ın ifadeleri alınmıştır. (EK: 75-80; 82)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Osman ACAR ile akraba veya aynı köylü oldukları tespit edilen VHKİ Güzade ATASAYAR ve Tuğba KÖKNUR'un ifadeleri alınmıştır. (EK: 74; 81)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Müdürü Mustafa GÜMÜŞSOY ve Müdür Yardımcısı Mulla Ömer ÖLMEZ ile akraba yahut aynı köylü olduğu tespit edilen Temizlik Personeli Musa GÜMÜŞSOY, Emin DOĞAN, İsmet VARLI, Murat ERDURAN, Hacı Mustafa ERDURAN, ve Yasemin YILMAZ'ın ifadeleri alınmıştır. (EK: 87; 89-91; 94; 97)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Müdürü Mustafa GÜMÜŞSOY ve Müdür Yardımcısı Mulla Ömer ÖLMEZ ile akraba yahut aynı köylü olduğu tespit edilen VHKİ Hasan GÜMÜŞSOY, Yunus GÜMÜŞSOY, Hakan SÖYLEMEZ ve Seval SÖYLEMEZ 'in ifadeleri alınmıştır. (EK:85-86; 95-96)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Müdürü Mustafa GÜMÜŞSOY ve Müdür Yardımcısı Mulla Ömer ÖLMEZ ile akraba yahut aynı köylü olduğu tespit edilen Güvenlik Personeli Cemal ÖLMEZ, Ahmet ERDURAN ve Tamer SAMURKORLU'nun ifadeleri alınmıştır. (EK: 88; 92;93)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Müdür Yardımcısı Ali KAYA ile aynı soy ismi taşıyan VHKİ Ayşe Asena KAYA ve Gülçin KAYA'nın ifadeleri alınmıştır. (EK: 104;105)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Müdür Yardımcısı Seçkin YÜCEL ile akraba yahut aynı köylü olduğu tespit edilen VHKİ Halis YILDIRIM ve Temizlik Personeli Übeyit ARSLAN'ın ifadesi alınmıştır. (EK: 99;100)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi İntaniye Doktoru Ebru ERGEN ve Üroloji Doktoru Serhan ERGEN ile aynı soyada sahip Güvenlik Personeli İdris ERGEN'in ifadesi alınmıştır. (EK:106)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhemşiresi Rukiye ERYILMAZ ile akraba oldukları tespit edilen Kübra ERDEM'in ifadesi alınmıştır. (EK: 109)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Müdür Yardımcısı Ramazan YÜKSEL ile aynı soy ismi taşıyan VHKİ Tuğba YÜKSEL'in ifadesi alınmıştır. (EK:102)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde Temizlik Personeli olarak görev yapan Cengiz ŞANSAL ve Naci ELİBOL 'un ifadeleri alınmıştır. (EK: 112;113)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde VHKİ olarak görev yapan Betül TOSUN ve Dilek ÇALIŞKAN 'ın ifadeleri alınmıştır. (EK: 110;111)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde Güvenlik Personeli olarak görev yapan Oktay CESUR, Halil MAZILIGÜNEY'in ifadeleri alınmıştır. (EK: 107; 114)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde Temizlik Personeli olarak görev yapmış olan (2008-2011) Selim MEYDANERİ' nin ifadesi alınmıştır.  (EK: 115)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Osman ACAR, Hastane Müdürü Mustafa GÜMÜŞSOY'un ifadeleri alınmıştır. (EK: 65/1-3; 83/1-3)
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Müdür Yardımcıları Ali KAYA, Seçkin YÜCEL, Ramazan YÜKSEL ve Mulla Ömer ÖLMEZ' in ifadeleri alınmıştır. (EK: 84; 98; 101; 103)
6) Özel Kalecan Diyaliz Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Nurcan ACAR'ın:
6.1) Katıldığı diyaliz eğitimi süresince kurumundan maaş ve döner sermaye almaya devam ettiği ve hizmet süresini doldurmadan istifa ederek özel sektöre geçtiği konusunda:
Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden alınan Dr. Nurcan ACAR'a ait diyaliz kurs ve sertifika belgeleri (Ek:6/4-12), ifadesi, döner sermaye bordroları ve ilgili mevzuat ve konuyla ilgili diğer belgeler değerlendirilmiştir (Ek:14/1-63)
6.2) Özel diyaliz merkezi sorumlusuyken, ilgili mevzuata aykırı şekilde izinsiz olarak ve yerine görevlendirme yapmadan hac ibadeti için yurt dışına gittiği konusunda:
Konuyla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme kapsamında alınan belgeler değerlendirilmiştir ve adı geçenin ifadesi değerlendirilmiştir(Ek:1/28-29, 1/36).
7) Aile Hekimliği yapan bazı doktorların özel diyaliz merkezlerine ortak oldukları ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün Özel Kalecan Diyaliz Merkezini denetlemediği konusunda:
Diyaliz Merkezlerinin ortaklık yapılarını gösteren Ticaret Sicil Gazeteleri (Ek:10/1-10, 11/1-8, 12/1-6), diyaliz merkezleri ortakları ile soyadı benzerliği olan aile hekimlerinin sözleşmeleri (Ek: 13/1-4) ve Özel Kalecan Diyaliz Merkezinin denetim tutanakları (Ek:9/1-48) incelenmiştir.
DEVAMI YARIN

  |  Bu haber 9914 defa okunmuå²®

Payla

AKTÜEL  KATEGORİ“İŽDEN HABERLER

112 ÇAĞRI MERKEZİ BİNASI YÜKSELİYOR

112 ÇAĞRI MERKEZİ BİNASI YÜKSELİYOR 110 İtfaiye, 112 Sıhhi İmdat, 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma gibi acil çağrı hizmetlerinin tek numarada toplanması...

TARTIŞMA KANLI BİTTİ

TARTIŞMA KANLI BİTTİ Yahşihan ilçesine bağlı Yenişehir bölgesinde iddialarına göre Ankara-Kırıkkale arası yolcu taşımacılığı yapan iki g...

ŞEHİRLER KÜLTÜRLER-YÖRELERİMİZ

ŞEHİRLER KÜLTÜRLER-YÖRELERİMİZ Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin, tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçele...

KONGREYE AÇIK DAVET

KONGREYE AÇIK DAVET AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı 17 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan kongre ilgili hazırlıklarını sürdürüyor...

POZİTİF TURİZMDE GÖREV DEĞİŞİMİ

POZİTİF TURİZMDE GÖREV DEĞİŞİMİ Kırıkkale de Hac, Umre, yurt içi kültür ve gezi turlarında faaliyet gösteren Pozitif Turizm Seyahat Acentesi hafta...

YAZ GENÇLİK KAMPLARI SONA ERDİ

YAZ GENÇLİK KAMPLARI SONA ERDİ Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faal...

ŞAM’IN DA KUDÜS’ÜNDE SAHİPLERİ BİZİZ

ŞAM’IN DA KUDÜS’ÜNDE SAHİPLERİ BİZİZ Partisinin Kırıkkale İl Kongresine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz;

TÜRK SAĞLIK SEN’E YAKIŞIR MEKAN

TÜRK SAĞLIK SEN’E YAKIŞIR MEKAN Kısa bir süre önce olağan genel kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetimini belirleyen Türk Sağlık Sen Kırıkkale Şube...

BAŞKENT EDAŞ MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ

BAŞKENT EDAŞ MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ Başkent EDAŞ, ‘Kırıkkale Yerel Yönetimler Muhtar Buluşmaları’ kapsamında Keskin, Karakeçili, Yahşihan ve Bahşılı il...

Mekke-Kabe Canlı İzle

Kuran-ı Kerim Dinle

Reklam


Tüm fotoğraflar

  Umre -2015
 

Umre -2015

İzlenme:86231

   
  MEKKE-2015
 

MEKKE-2015

İzlenme:84691

   
  SERV MAĞRASIYLA VEDA
 

SERV MAĞRASIYLA VEDA

İzlenme:184393

   
  UMRE DÖNÜŞÜ DEVAM EDİYOR
 

UMRE DÖNÜŞÜ DEVAM EDİYOR

İzlenme:193745

   
Mehmet Erkoç Mehmet Erkoç
EMPATİ DUYGUMUZU GELİŞTİRMELİYİZ
Mustafa Sadıç Mustafa Sadıç
Gönülden veren eller

Tüm videolar

  Umre Tamamlandı
 

Umre Tamamlandı

İzlenme:1817

   
  Umrenin Sayı
 

Umrenin Sayı

İzlenme:1485

   
  KABE ALLAHIN BEYTİYLE YÜZLEŞME
 

KABE ALLAHIN BEYTİYLE YÜZLEŞME

İzlenme:1494

   
  Kabe de ilk namaz umre öncesi
 

Kabe de ilk namaz umre öncesi

İzlenme:1741

   
viagra kaufen cialis kaufen Erektile Dysfunktion cialis generique Acheter Cialis acheter Viagra Cialis Original Viagra Soft Viagra Original Super Kamagra Viagra Super Active Kamagra viagra en ligne Levitra Professional Propecia Priligy levitra dapoxetine Viagra Dapoxetine Cialis Soft Kamagra Soft

Namaz Vakti

Priligy kopen met 60mg Dapoxetine Kamagra kauwtabletten kopen Lida Daidaihua kopen Cialis Soft tabs kopen Originele Cialis kopen Lida Afslankingsthee Lovegra kopen Originele Viagra kopen Kamagra Oral Jelly kopen Viagra voor vrouwen Na hoelang werkt Viagra Dieetpillen Viagra kopen bij de kruidvat Generieke Viagra kopen Viagra ervaringen Viagra bestellen Viagra kopen in winkel Erectiestoornis behandelen met Viagra Viagra kopen bij de Etos Generieke Levitra kopen Viagra Soft Tabs kopen Viagra prijs Sildenafil kopen Viagra kopen in Nederland Kamagra Bruistabletten kopen Originele Levitra kopen Viagra kopen apotheek Viagra goedkoop
Viagra prijs Sildenafil kopen Viagra kopen in Nederland Kamagra Bruistabletten kopen Originele Levitra kopen Viagra kopen apotheek Viagra goedkoop Voordelen van viagra Propecia kopen Sildenafil kopen Haaruitval mannen Cialis kopen Viagra bijwerkingen Viagra werking Viagra kopen bij drogist Viagra pil Generieke Cialis kopen Erectieproblemen Viagra pillen kopen Viagra goedkoop
Disfunzione Erettile Idrocele Kamagra Fizzy Tabs Levitra 20 Mg Foglio Illustrativo Cialis Generico Viagra Soft Levitra In Farmacia Serve La Ricetta Acquisto Viagra Gold Levitra Generico Acquisto Levitra Professional Vendita Vardenafil In Europa Levitra Roma Compra online il Viagra Comprare Brand Viagra Compra Levitra Farmacia Acquisto Brand Levitra Acquisto Kamagra Jelly Comprare Levitra In Inghilterra Cialis Soft Super Kamagra Acquisto Viagra
Viagra generico Cialis españa Comprar Cialis Generico Cialis Professional Cialis Generico Comprar Cialis Original Comprar Cialis Professional Cialis Generico Cialis Cialis Original Comprar Cialis Daily Comprar Cialis Super Active Cialis Daily Comprar Cialis Comprar Cialis comprar Kamagra Cialis Super Active Comprar Levitra Levitra Vendita levitra Generico